تبلیغات
موفقیت - میلیاردرهای بدون لیسانس! بیل گیتس، استیو جابز و مایکل دل و...

جستجو

 

میلیاردرهای بدون لیسانس! بیل گیتس، استیو جابز و مایکل دل و...

شنبه 4 دی 1389   12:38 ق.ظ


نوع مطلب : موفقیت برای مدیران ،موفقیت برای کارمندان ،

وبلاگ “College Startup” در تازه ترین پست خود با حمایت از تئوری “برای تبدیل شدن به یک ثروتمند موفق همیشه نیاز نیست که جوانی را روی انبوهی از کتاب ها گذراند”، این فهرست را طبقه بندی کرده است.
در این طبقه بندی، نام چندین فرد از معروف ترین میلیاردرهای دنیا که تحصیلات دانشگاهی ندارند، مشخص شده است.

در رتبه اول این طبقه بندی، ریچارد برانسون بنیانگذار شرکت هواپیمایی “ویرجین” قرار گرفته است که در 16 سالگی مدرسه را برای راه اندازی اولین شرکتی که مجله Student Magazine بود، رها کرد. سپس وارد تجارت شد و موفقیت های چشمگیری را که امروزه از آنها برخوردار است، بدست آورد. ریچارد برانسون درحال حاضر مالک 360 شرکت بزرگ است.

در رتبه دوم این طبقه بندی، “کوکو چانل” سبک گرا قرار گرفته است که موفقیت را از هیچ بوجود آورد. وی یتیم بود و امکان رفتن به مدرسه را نداشت، اما در پایان توانست تبدیل به یکی از سبک گرایان برجسته دنیا شود.
مایکل دل، بنیانگذار شرکت انفورماتیکی “دل” رتبه بعدی را به خود اختصاص داده است که تنها با هزار دلار در جیب و یک دنیا اشتیاق کالج را در سن 19 سالگی ترک و شرکت PCs Limited را تاسیس کرد و پس از آن به یکی از بزرگترین نامها در عرصه تولید رایانه های شخصی “دل”( Pc: Dell Inc) تبدیل شد.

در رتبه چهارم این فهرست، والت دیسنی پدر معروف میکی ماوس ایستاده است که در 16 سالگی مدرسه را ترک کرد و تبدیل به “ارباب دیسنی” شد. امروز شرکت والت دیسنی 30 میلیارد دلار سود دارد.

رتبه پنجم متعلق به “هنری فورد” است که در 16 سالگی تحصیل را رها کرد و به عنوان یک مکانیک ماشین مشغول به کار شد و بعدها با تلاش و کوشش شرکت خودروسازی “فورد” را تاسیس کرد و توانست صنایع خودروسازی را متحول کند.

اما شاید معروفترین نام های این فهرست 15 نفره متعلق به بیل گیتس و رقیبش استیو جابز باشد.
بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت دانشگاه را ترک کرد و هرگز لیسانس نگرفت، اما توانست از سال 1995 تا سال 2006 “عنوان ثروتمندترین مرد دنیا” را به خود اختصاص دهد.

استیو جابز، بنیانگذار شرکت اپل نیز تنها یک نیمسال تحصیلی به کالج رفت و پس از ترک دانشگاه اول برای شرکت “آتاری” کار کرد و سپس شرکت ” اپل کامپیوتر” را بنیان گذاشت.

در رتبه بعدی “فرانک لیوید رایت” نابغه میلیاردری قرار گرفته است که هیچ مدرک تحصیلی ندارد.
بنابراین گزارش،”فالینگ واتر” طراح معروف ساختمان در جایگاه بعدی ایستاده است. وی هرگز در دبیرستان ثبت نام نکرد اما توانست تبدیل به یکی از موثرترین آرشیتکت های قرن بیستم شود.

از این طبقه بندی می توان نتیجه گرفت که نبوغ و شجاعت اساس داستان پیروزی تمام این شخصیت های موفق بوده است.


▂ ▃ ▅ ▆ جامعه مجازی ▆ ▅ ▃ ▂
▂ ▃ ▅ ▆ دانلود نرم افزار ▆ ▅ ▃ ▂
▂ ▃ ▅ ▆ ترول خنده دار ▆ ▅ ▃ ▂